
Like før jul i fjor meldte vi om den nye kompakte integrerte forsterkeren PMA-50 fra Denon. Det er en klasse-D forsterker med digital tilleggskompetanse, der både USB-DAC og blåtann er på plass.

Nå lanseres en naturlig makker til denne forsterkeren for de som i tillegg ønsker å kuinne spille av CD-samlingen sin. DCD-50 har de samme kompakte målene som PMA-50, og er en ren CD-spiller. Om bord finner du en 32 bits 192kHz DAC. Og hvis du heller velger å sende signalet digitalt ut til en PMA-50 via coax-utgangen, kan du dra nytte av sistnevnte sin Advanced AL 32 prosessering.

Både forsterkeren og CD-spilleren kan valgfritt benyttes vertikalt eller horisontalt, noe som understrekes av den roterbare logoen i minidisplayet på begge komponentene.
Vi tar sjansen på å gjette at prisen i Norge havner et sted mellom tre- og fire tusen.
Denon importeres av Hi-Fi klubben.
